Techkas.pl
1px Raport dobowy z kasy fiskalnej

Raport dobowy z kasy fiskalnej

Raport ten należy do grupy raportów fiskalnych. Jest obowiązkowy. Należy go wykonywać zawsze po zakończeniu dnia sprzedażowego.

Raport fiskalny dobowy jest nazywany dobowym tylko dlatego, że należy go wykonywać codziennie (o ile kasa wystawiła jakiekolwiek paragony). Raport dobowy jest raportem zerującym. Oznacza to, że zsumuje i wyzeruje sprzedaż, która się odbyła od poprzedniego tego typu raportu dobowego. W skrajnych przypadkach, kiedy obsługa kasy zapomni o wykonaniu takiego raportu może zawierać sprzedaż nawet z kilku dni.

Najnowsze modele kas fiskalnych drukują na raporcie dobowym informację za jaki okres czasu jest raport dobowy. Potrafią także przypomnieć kolejnego dnia o konieczności wykonania raportu dobowego, jeśli zanotowały fakt jego nie wykonania w dniu poprzedzającym. Niektóre mają również możliwość blokowania wykonania raportu z zerowymi licznikami. Wykonywanie takiego raportu byłoby bezcelowe, ze względu na szybsze zapełnienie modułu fiskalnego kasy.

W dni wolne lub w dniach, kiedy do sprzedaży nie doszło raportu takiego nie wykonujemy.

W przypadku, kiedy zapomnimy o wykonaniu takiego raportu w dniu poprzednim, należy go wykonać niezwłocznie i przed rozpoczęciem sprzedaży w następnym dniu. Należy jednak pamiętać, że nie może to być regułą. Niewykonanie raportu dobowego ostatniego dnia miesiąca może spowodować dość kłopotliwą sytuację, gdyż sprzedaż zostanie zaksięgowana do następnego miesiąca. Taka sytuacja już jest niedopuszczalna i prowadzi do konieczności właściwego rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Wydruki raportów miesięcznych nie będą zgodne z faktyczną sprzedażą.

Raport dobowy nie może być podstawą rozliczeń z kasjerami. Do tego służą raporty kasjerów i raporty zmianowe.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium