Drukarka fiskalna Novitus Bono online

novitus logo marki

od 2490,00  netto (3062,70  brutto)

Najnowsza odsłona niezawodnej drukarki fiskalnej Bono teraz w wersji online.

Drukarka fiskalna Novitus Bono Online

Najnowsza odsłona dobrze znanej drukarki fiskalnej Bono teraz w wersji online. Doceniona za niezawodność i sprawdzoną technologię z poprzednich modeli. Drukarka fiskalna z nowej linii urządzeń Novitus Online Power posiada niezwykłą moc.

Urządzenie oparte na platformie Linux. 32 bitowy procesor 500MHz, pamięć wewnętrza 4GB oraz 256MB pamięci operacyjnej gwarantuje stabilną pracę.

Novitus Bono online posiada zwiększoną bazę towarów (100.000 PLU) oraz nowe funkcjonalności, przez co urządzenie jest jeszcze bardziej atrakcyjne i daje użytkownikowi wiele nowych możliwości. Dzięki elektronicznej kopii paragony są systematycznie przesyłane do CRK i użytkownik nie musi się martwić o ich przechowywanie.

Nowoczesna technologia, zamknięta w poręcznej i ergonomicznej obudowie dedykowana do małych i średnich punktów handlowych, gdzie sprzedaż prowadzona jest z programu komputerowego a drukarka będzie fiskalnym uzupełnieniem tego stanowiska. Pomimo niewielkich rozmiarów jej możliwości są ogromne.

drukarka fiskalna novitus bono online
novitus bono online wymiana papieru

Japoński mechanizm drukujący

Ten wysokiej jakości mechanizm drukujący typu „clamshell”, znanej firmy SEIKO LTPC 245, bardzo szybko i cicho drukuje paragony oraz niezbędne raporty i faktury VAT. Program pracy drukarki inteligentnie zarządza „zagęszczaniem” wszystkich wydruków, maksymalnie oszczędzając papier, nie pozostawiając niezadrukowanych powierzchni pomiędzy wydrukami. Wymiana papieru nie przysporzy żadnych kłopotów, ponieważ cały proces odbywa się na zasadzie “wrzuć i pracuj“.

Więcej złącz komunikacyjnych w standardzie

Bono online posiada nową płytę główną, nowy procesor oraz nowy system operacyjny, dzięki czemu drukarka może pracować znacznie szybciej i wydajniej niż kiedykolwiek. Złącze LAN służy do łączenia drukarki w sieci komputerowe.

Za pomocą jednego przewodu sieciowego można komunikować się z drukarką z kilkoma programami jednocześnie: sprzedaży, do odbioru danych z kopii elektronicznej czy do płatności elektronicznych.

bono złącza komunikacyjne
bono online komunikacja

Komunikacja Novitus Bono Online

Oprócz wcześniej wspomnianego złącza LAN/Ethernet, drukarka może komunikować się z komputerem poprzez nowoczesne złącze USB, lub tradycyjne RS232 (2x8pin) za pomocą najbardziej popularnego protokołu komunikacyjnego w Polsce. Urządzenie steruje również szufladą i samodzielnie komunikuje się z Centralnym Repozytorium Kas (CRK).

Opcjonalnie Bono Online można doposażyć w moduły: WLAN, Bluetooth oraz GSM. Dane użytkownika są chronione poprzez moduł szyfrujący TPM oraz dwustronną autentykację podczas komunikacji sieciowej.

Drukarka wspiera akceptację kart płatniczych, jest możliwa współpraca z pinpadem, oraz systemami lojalnościowymi i doładowania pre-paid, a potwierdzenia płatności kartą, lojalnościowe lub zakupu pre-paid’a drukowane są na mechanizmie drukarki fiskalnej.

Formatka faktury VAT z możliwością wydruku oraz obsługa protokołu komunikacyjnego Novitus XML

Najnowocześniejszy protokół komunikacyjny Novitus XML znacznie ułatwia komunikację z webowymi systemami sprzedaży. Dotychczas był dostępny tylko w najbardziej zaawansowanych drukarkach Novitus HD E.

bono online paragon
novitus bono online wyświetlacz

Dwa czytelne wyświetlacze

Drukarka wyposażona jest w dwa niebieskie wyświetlacze graficzne.

 • wyświetlacz operatora (132 x 32 piksele);
 • wyświetlacz klienta (132 x 64 piksele).

Na wyświetlaczach tych drukarka bardzo dokładnie informuje kasjera o pracy drukarki, ułatwiając mu programowanie i sprzedaż, a klienta o sprzedawanych towarach, cenach oraz wartościach do zapłaty. Na wyświetlaczu dla klienta drukarka może wyświetlać teksty reklamowe oraz ruchomą grafikę (nowość).

Intuicyjna klawiatura Novitus Bono Online

Klawiatura drukarki działa bardzo precyzyjnie, jest podświetlana niebieskimi diodami, dzięki czemu obsługa klawiatury jest bardzo łatwa i przyjemna. Klawisz nawigacyjny pomaga w poruszaniu się po rozbudowanym menu drukarki.

Wbudowany akumulator 6 V, 3 Ah

Drukarka posiada awaryjne zasilanie akumulatorowe. Dzięki niemu, w przypadku braku zasilania zewnętrznego można drukować paragony (np. z laptopa) oraz wykonać żądane raporty.

Paragony niefiskalne

Bono online posiada bardzo szeroką gamę wydruków niefiskalnych, które można wykorzystać do drukowania potwierdzeń, zestawień i innych dokumentów, koniecznych do funkcjonowania sklepu/firmy bez konieczności stosowania dodatkowych drukarek

novitus bono online klawiatura

Dzięki zastosowaniu dwóch portów: PC i PC2 drukarka pozwala na sprzęgnięcie ze sobą różnych aplikacji, bez konieczności wykonywania w nich jakichkolwiek przeróbek. Jedna aplikacja (np. program sprzedaży) wysyła paragony poprzez port PC, a druga (np. system monitorujący albo system lojalnościowy) może je odczytywać z portu PC2. Istnieje możliwość zdefiniowania obu tych portów tak, aby drukarka była podłączona do komputera jednym kablem USB.

novitus bono online bok

Zalety Novitus Bono Online:

 • Komunikacja z CRK za pomocą Ethernet oraz WLAN (opcja);
 • 40 znaków do precyzyjnego opisu towaru + 3 dodatkowe linie po 40 znaków;
 • Złącza: 2x RS232, 1x Ethernet, 1x USB Host, 1x USB Device; opcjonalnie: moduł Wi-Fi, moduł GSM, moduł BT;
 • Obsługa waluty Euro i wielowalutowość;
 • 1024 grafik do zaprogramowania;
 • wbudowany serwer WWW;
 • 100 działów towarowych
 • logo graficzne w nagłówku paragonu;
 • NIP nabywcy na paragonie (REGON, PESEL, ID);
 • wbudowany akumulator pozwalający na wydruk nawet 3 tysiące paragonów;

Informacje dodatkowe

Komunikacja
łączność: Brak wyboru

Wifi, LAN

Pozostałe
waga 2,772 kg