Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna – jakie urządzenie wybrać?

utworzone przez sie 25, 2022Drukarki fiskalne, Kasy fiskalne0 komentarzy

Kasa fiskalna pozwala na używanie sprzętu bez zakupu dodatkowych urządzeń, jest ona kompletnym systemem sprzedaży. Całość danych może zostać zaprogramowana na kasie, bezpośrednio z klawiatury urządzenia. Można ją w prosty sposób podłączyć do komputera, co pozwoli np. na zaprogramowanie towarów i usług, które będą stosowane w toku sprzedaży, czy cesję do programu sprzedażowego raportu sprzedaży z kasy fiskalnej celem aktualizacji zestawień i stanów magazynowych.

Drukarka fiskalna jest urządzeniem uzależnionym od komputera. Nie jest bowiem sprzętem odrębnym, a częścią systemu sprzedaży. Zadaniem drukarki fiskalnej jest zbieranie informacji o obrocie handlowym i zapisywanie ich w pamięci fiskalnej. Funkcję zewnętrznego systemu sprzedaży pełni najczęściej komputer z poprawnie dobranym dla danej branży oprogramowaniem. Drukarka fiskalna umożliwia zafiskalizowanie paragonów bezpośrednio z programu magazynowo-księgowego oraz gwarantuje większą kontrolę nad wystawianymi dokumentami. Jednak bez użycia komputera, obsługujący nie jest w stanie prowadzić sprzedaży.

Jakie zatem urządzenie wybrać?

Drukarka w połączeniu z komputerem oraz programem będzie gotowa do sprzedaży. Kasa natomiast działać będzie sama bez potrzeby łączenia jej z innymi urządzeniami. 

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zalecamy skonsultować się z naszym ekspertem, który wskaże optymalne rozwiązanie dla konkretnego biznesu.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

 Tel. 221010320 lub mailowy: [email protected]

Odwiedź nas:

Warszawa

  • ul. Bema 83 lok.57
  • ul. Wałbrzyska 11 lok. 152b Ch. Land
  • ul. Waszyngtona 57

Poznań

  • Głogowska 99A

Łódź

  • aleja Politechniki 22/24