Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna – jakie urządzenie wybrać?

Kasa fiskalna pozwala na używanie sprzętu bez zakupu dodatkowych urządzeń, jest ona kompletnym systemem sprzedaży. Całość danych może zostać zaprogramowana na kasie, bezpośrednio z klawiatury urządzenia. Można ją w prosty sposób podłączyć do komputera, co pozwoli np. na zaprogramowanie towarów i usług, które będą stosowane w toku sprzedaży, czy cesję do programu sprzedażowego raportu sprzedaży z kasy fiskalnej celem aktualizacji zestawień i stanów magazynowych.

Drukarka fiskalna jest urządzeniem uzależnionym od komputera. Nie jest bowiem sprzętem odrębnym, a częścią systemu sprzedaży. Zadaniem drukarki fiskalnej jest zbieranie informacji o obrocie handlowym i zapisywanie ich w pamięci fiskalnej. Funkcję zewnętrznego systemu sprzedaży pełni najczęściej komputer z poprawnie dobranym dla danej branży oprogramowaniem. Drukarka fiskalna umożliwia zafiskalizowanie paragonów bezpośrednio z programu magazynowo-księgowego oraz gwarantuje większą kontrolę nad wystawianymi dokumentami. Jednak bez użycia komputera, obsługujący nie jest w stanie prowadzić sprzedaży.

Jakie zatem urządzenie wybrać?

Drukarka w połączeniu z komputerem oraz programem będzie gotowa do sprzedaży. Kasa natomiast działać będzie sama bez potrzeby łączenia jej z innymi urządzeniami. 

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zalecamy skonsultować się z naszym ekspertem, który wskaże optymalne rozwiązanie dla konkretnego biznesu.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

 Tel. 221010320 lub mailowy: sklep@techkas.pl

Odwiedź nas:

Warszawa

  • ul. Bema 83 lok.57
  • ul. Wałbrzyska 11 lok. 152b Ch. Land
  • ul. Waszyngtona 57

Poznań

  • Głogowska 99A

Łódź

  • aleja Politechniki 22/24